Michał Szpak już dziś w Rzeszowie o godz. 18.00

Sweet Voices – startuje zespół młodych wokalistów w Rzeszowie! Praca nad właściwą emisją głosu, koncerty z Gwiazdami, nagrania i wyjazdy, a przy tym dużo radości, uśmiechu w towarzystwie rówieśników. To wszystko czeka na utalentowane dzieci i młodzież w prowadzonym przez Justynę Szela-Adamską zespole. Przesłuchania już trwają w wybranych placówkach edukacyjnych. Można się także zgłaszać indywidualnie.

 

Sweet Voices to projekt wyjątkowy, inny niż znane nam do tej pory zespoły chóralne. Program zespołu w dużej mierze stanowić będą aranżacje rozrywkowe, ale także utwory ludowe i klasyczne. Będą też zabawy i ćwiczenia wokalne, rytmiczne i słuchowe. To szansa na rozwój umiejętności, tych którzy już rozpoczęli przygodę ze śpiewaniem, i doskonałe miejsce dla stawiających pierwsze wokalne kroki. Od początku działalności powstaną cztery grupy wiekowe: Sweet Voices MINI – dla dzieci 4-6 lat, Sweet Voices Joy oraz Sweet Voices Fun – dla uczniów szkół podstawowych oraz zespół młodzieżowy Sweet Voices Fusion dla osób 13-21 lat. Siłą zespołu w dłuższej perspektywie jest możliwość kontynuacji pracy w odpowiednim dla wieku i umiejętności zespole.

 Tutaj dobra zabawa i możliwość wyrażenia się poprzez ruch pozwoli nam jeszcze lepiej zrozumieć się z dziećmi i młodzieżą, a także będzie pomocne podczas pracy nad głosem.  – mówi Justyna Szela-Adamska.

W niedalekiej przyszłości zaplanowane są już koncerty każdej z grup ale też wspólne międzypokoleniowe wydarzenia artystyczne. Końcem roku powstaną pierwsze nagrania, a także koncerty ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Przypomnijmy, że nie są to słowa rzucone na wiatr, gdyż Stowarzyszenie Pro Regione, które jest organizatorem zespołu znane jest w Rzeszowie z troski o młodych artystów. Podczas zorganizowanego przez nie PGE Rzeszów Art Festival uczestnicy warsztatów wokalnych wystąpili u boku Natalii Kukulskiej, zyskując przy tym niebagatelne doświadczenie.

Chcemy by był to zespół rozpoznawalny na arenie ogólnopolskiej, podobnie jak stało się to z Chórem Akademickim Politechniki Rzeszowskiej, który dziś należy do czołówki polskiej chóralistyki. Pomysł utworzenia Sweet Voices zrodził się już jakiś czas temu, a końcem ubiegłego roku został przedstawiony w Narodowym Forum Muzyki, które objęło zespół swoim patronatem w ramach programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. Zespołu nie można zbudować w kilka chwil, to długofalowe ale też niezwykle pasjonujące i inspirujące wyzwanie. Praca u podstaw prawidłowego śpiewu, wyzwolenie naturalnego piękna głosu każdego dziecka to klucz do każdego sukcesu i mój osobisty cel – mówi dyrygentka Justyna Szela-Adamska.

Zajęcia odbywać się będą w kilku lokalizacjach na terenie Rzeszowa, dla wyodrębnionych grup wiekowych. Szczegółowe informacje dostępne są na fanpagu zespołu facebook.com/sweetvoices

 Justyna Szela-Adamska jest doktorantką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Obecnie prowadzi Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej. W trakcie swojej dziesięcioletniej kariery, z sukcesami prowadziła także zespoły dziecięce i młodzieżowe, zdobywając najwyższe laury na konkursach i festiwalach w kraju i zagranicą. Z samym chórem Politechniki w ciągu niespełna 5 lat pracy wzięła udział w 12 festiwalach z czego 12 razy zespół zajmował miejsca na podium, sięgał po nagrody specjalne i Grand Prix.

Aktualności

Bezpłatne Lekcje Teatralne! Zapisz się!

Już 7 października 2016 w Szkole Pro Musica odbędą się pierwsze bezpłatne zajęcia aktorskie dla dzieci i młodzieży. Lekcje odbędą się w godzinach od 16.00 do 19.00 w czterech grupach wiekowych.

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Zajęcia w Szkole Pro Musica prowadzimy w oparciu o autorskie programy nauczania skierowane do dzieci młodzieży i dorosłych. Już od ponad 8 lat pomagamy spełniać artystyczne marzenia naszych uczniów. Jesteśmy partnerem Brytyjskiej Królewskiej Rady Szkół Muzycznych oraz Rockschool. Przygotujemy Cię do zdobycia Międzynarodowego Certyfikatu uznawanego w 80 krajach na całym świecie, równoważnego ze zdobyciem dyplomu szkoły muzycznej I i II stopnia.

7 + 11 =