22 maja br. w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Konkurs Regionu Podkarpackiego organizowany w ramach programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. Był to szczególny dzień dla prowadzonego przez Justynę Szela-Adamską Zespołu Sweet Voices – nowego, pełnego energii i uśmiechu zespołu młodych wokalistów.

„Nasze dzieci zdobyły jedne z  najwyższych not podczas przeglądu chórów regionu podkarpackiego. Zarówno najmłodsza kategoria wiekowa Sweet Voices Mini jak i młodzieżowa Sweet Voices Fusion wywalczyła Złote Pasmo. Grupa dzieci w wieku 7-9 lat Sweet Voices Joy – Srebrne.

Tak wiele młodych talentów odkryła Pani Justyna Szela-Adamska. Nabór do chóru odbywał się na zasadzie przesłuchań w rzeszowskich szkołach i przedszkolach lub indywidualnych zgłoszeń.

Duma i radość rozpierała nas rodziców widząc nasze pociechy na scenie Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Godziny ćwiczeń na próbach opłaciły się. Nasze Diamenciki nabierają szlifu. Pani dyrygent  w przeciągu zaledwie 5 miesięcy istnienia chóru poprowadziła go aż tak wysoko!Ta drobna kobieta ma w sobie niewiarygodną siłę witalną, którą zaraża młodych chórzystów. Trzeba mieć dar przekazu, aby pokonać rozkojarzenie i zmęczenie dzieci podczas prób. Pani Justyna właśnie taki ma.

Śpiew to wspaniały sposób aby poznać możliwości swego ciała, by wyrażać siebie. To terapia, która pomaga rozładować napięcie i naładować się pozytywną energią. Śpiewanie w chórze daje również poczucie wspólnoty z grupą rówieśniczą.

Mimo późnej godziny, po zakończonych próbach, dzieciaki wracają do domu z wypiekami na twarzy i uśmiechem na ustach. To najlepszy dowód, że właśnie takie doświadczenie jest im potrzebne.

Dziękujemy za piękne  emocje i chwile wzruszenia.

Polecam wszystkim niezdecydowanym.” – Mama Milenki

10 czerwca podczas XXI Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo w Rzeszowie swój pierwszy sukces osiągnął najbardziej doświadczony i zarazem najstarszy w rodzinie Sweet Voices zespół Fusion Ensemble, uzyskując I nagrodę w kategorii chórów akademickich.

Dyrygentem zespołu jest Justyna Szela-Adamska, doktorantka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która od ponad 12 lat emanując swą fantastyczną energią i pasją, zachęca całe pokolenia do aktywności wokalnej. Zespół tworzą znakomici wokaliści, studenci i absolwenci, których połączyła nie tylko ogromna pasja do śpiewu ale także wspaniała, rodzinna atmosfera. To wyjątkowe miejsce, gdzie zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” obowiązuje w każdym wypadku.

Przypomnijmy, że rodzinę Sweet Voices tworzy obecnie ok. 270 osób w pięciu kategoriach wiekowych: Sweet Voices MINI (w wieku 3-6 lat), Sweet Voices Joy (7-9lat), Sweet Voices Fun (10-12lat), Sweet Voices Fusion (13-19lat) oraz Fusion Ensemble (19-35 lat). Wykonują one uniwersalny i zróżnicowany repertuar: aranżacje rozrywkowe, utwory ludowe, sakralne i klasyczne. Dzięki swojej unikalnej formule i autorskim metodom pracy, zespół jest unikalnym przedsięwzięciem artystycznym na skalę ogólnopolską.

Szkoła Muzyki Rozrywkowej Pro Musica ma zaszczyt być Partnerem zespołu Sweet Voices. 13 i 14 czerwca br. mieliśmy okazję usłyszeć zespół podczas koncertów szkoły, które odbyły się w Galerii Rzeszów. Życzymy dalszych sukcesów tej niezwykle rozśpiewanej rodzince!

Sukcesy rzeszowskiego zespołu Sweet Voices!