co nas wyróżnia

Certyfikaty międzynarodowe

Każdy z nas lubi zdobywać. Jedni zdobywają nowe szczyty, inni zdobywają certyfikaty, które mówią nam na jakim etapie już jesteśmy. Tak też działają Certyfikaty ABRSM (Brytyjskiej Królewskiej Rady Szkół Muzycznych) i Rockschool.

Jesteśmy wyłącznym Partnerem ABRSM i Rockschool na terenie południowo-wschodniej Polski. Przygotujemy Cię do zdobycia Międzynarodowego Certyfikatu uznanego w ponad 80 krajach na całym świecie. Z nami zdobędziesz wykształcenie muzyczne, odpowiadające szkole muzycznej I i II stopnia. Certyfikaty Międzynarodowe wydawane przez brytyjskie rady egzaminacyjne pozwalają zdobyć także dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na zagranicznych uczelniach wyższych.

Dlaczego warto?

to inspiracja do ćwiczenia i dalszego rozwoju w oparciu o profesjonalne narzędzia i stale uaktualniany repertuar egzaminacyjny muzyki klasycznej, jazzu i bluesa (ABRSM) oraz muzyki rozrywkowej (Rockschool)
– określa poziom wykształcenia w oparciu o międzynarodowe standardy
– jest obiektywny i w bezstronny sposób wspomaga dalszy rozwój artystyczny
certyfikat zawiera część opisową, która stanowi wskazówkę do dalszej pracy
– egzamin prowadzony jest przez wysokiej klasy muzyków z Wielkiej Brytanii w języku angielskim lub w obecności tłumacza.
– to ciekawe uzupełnienie każdego CV i alternatywa dla szkół muzycznych I i II stopnia

Egzaminy odbywają się na ośmiu poziomach.

Wypożyczalnia instrumentów

Oferta dla uczniów

Jeżeli uczysz się gry na instrumencie możesz wypożyczyć instrument na atrakcyjnych warunkach. Rozwiązanie to gwarantuje Ci także bezpieczeństwo: nie musisz inwestować w drogi instrument na samym początku cyklu kształcenia – możesz go wypożyczyć. Jeżeli uznasz, że muzyka pochłonęła Twoją pociechę pomożemy Ci zakupić odpowiedni instrument na własność, a wypożyczony zwrócisz. Dzięki takiej możliwości dziecko otrzymuje do dyspozycji instrument wyższej klasy w stosunku do instrumentu zwykle oferowanego w sklepach muzycznych przeznaczonego dla początkujących uczniów.

Dysponujemy m.in. następującymi instrumentami:YAMAHA PSR e423, YAMAHA C40, YAMAHA PSR e313, Farra Maestro Cedro, Farra Angel Cedro, Walden CS500CE, Randall RX35DM.

Oferta dla profesjonalistów

– zespoły muzyczne
– muzycy sesyjni
– organizatorzy wydarzeń kulturalnych
– firmy i instytucje

Przygotowanie profesjonalnego wydarzenia niejednokrotnie wymaga zastosowania sprawdzonego sprzętu, który gwarantuje profesjonalizm i doskonałe brzmienie. Pro Musica pragnie wyjść na przeciw tym oczekiwaniom, które poparte są jej wieloletnim doświadczeniem scenicznym. w ramach podpisywanej umowy współpracy w zakresie wypożyczenia sprzętu firma gwarantuje dostarczenie go na miejsce przeznaczenia w umówionym terminie oraz jego odbiór. Istnieje możliwość odbioru osobistego. Szczegółowe warunki omawiane są indywidualnie.

Dysponujemy następującym sprzętem: Roland Fantom G7, Kurzweil PC3x, KORG PA588, YAMAHA PSR 1100, Ultimate AX90, YAMAHA Pacifica, Gitara elektro-klasyczna Esteve 3E-CE, Mapex Horizon HXB5074, Walden CS500CE, Randall RX35DM.

 

Poziomy nauczania

Pro Musica Starter

Pro Musica Starter to program przeznaczony dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką. Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych… bo przecież zacząć naukę gry na instrumencie i realizować swoją pasję można w każdym wieku.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Podczas zajęć wybranego przez Ciebie instrumentu poznasz wiele ciekawych i lubianych utworów z kręgu muzyki rozrywkowej w stylistyce pop, rock, jazz i in. Po ukończeniu programu Pro Musica Starter podstawowe pojęcia i zasady muzyczne tj.: budowa gamy durowej i molowej, przewroty i budowa akordów, określanie dźwięków w kluczu wiolinowym, na gryfie czy na klawiaturze, budowa interwałów, a także ich rozpoznawanie ze słuchu, nie będą stanowić dla Ciebie problemu. W ramach programu zdobędziesz także pierwsze doświadczenia związane z muzykowaniem z innymi, a także dla innych, podczas zajęć, jak również podczas cyklicznie organizowanych koncertów szkolnych.

Jeżeli jesteś wokalistą Twoja nauka odbywać się będzie analogicznie, jednak kluczową kwestią na tym etapie jest opanowanie poprawnego przeponowego oddechu. Nabycie podstawowych umiejętności związanych z wykonywaniem i opracowywaniem utworów wokalnych, praca nad dykcją i poznanie zasad wykonywania utworów obcojęzycznych.

Jesteśmy po to, by wskazać Ci drogę i pomóc pokonać wszelkie trudności. Jednak to, jak duże zrobisz postępy zależy od Ciebie… Z naszego doświadczenia wynika jednak, że opanowanie wiedzy i umiejętności w ramach Pro Musica Starter trwa od 4 do 6 semestrów. Podstawą do zakwalifikowania na wyższy poziom są Twoje umiejętności i wiedza zdobyta w trakcie nauki. Dlatego z troski o Twój nieustanny rozwój w naszej szkole organizowane są semestralne egzaminy.

Pro Musica Advanced

Jeżeli muzyka i wybrany przez Ciebie instrument nie są Ci zupełnie obce, być może poziom Pro Musica Advanced będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni… Podczas pierwszych bezpłatnych zajęć nasi nauczyciele sprawdzą Twoje predyspozycje i umiejętności. Skomponujemy Twój indywidualny plan nauki, bazując na tym co już umiesz i co, w jakim czasie chcesz osiągnąć.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w dogodnych dla Ciebie godzinach. Po zakończeniu tego poziomu biegle posłużysz się kluczem basowym i wiolinowym. Nauczysz się wykorzystywać akordy durowe, molowe, zmniejszone, zwiększone oraz septymowe, wraz z ich przewrotami we wszystkich na co dzień używanych tonacjach. Celem kształcenia na tym poziomie jest zdobycie umiejętności muzykowania w zespole składającym się z muzyków różnych specjalności. Bardzo ważna na tym poziomie jest także praca nad interpretacją wykonywanych utworów oraz dostosowanie sposobu ich wykonania do charakterystyki danego stylu m.in.: rock, pop, metal, funky, shuffle, jazz lub klasyka.

Dla wokalistów najważniejszą kwestią na tym poziomie jest wypracowanie umiejętności z ekspresją i wyrazem artystycznym, co jest szczególnie ważne ze względu na potrzebę przekazania tekstu, emocji. Jeżeli Twój głos kształcisz w kierunku muzyki rozrywkowej lub jazzowej poznasz najczęściej używane skale jazzowe i bluesowe.

Nauka na tym poziomie trwa od 6 do 8 semestrów.

.

Pro Musica Professional

Jeżeli chcesz związać się z muzyką na dłużej, warto uczestniczyć w zajęciach w ramach programu Pro Musica Professional. To tutaj poznasz podstawy improwizacji oraz zasady jej wykorzystywania na scenie. Grając na instrumentach klawiszowych opanujesz także umiejętność tworzenia autorskich akompaniamentów z wykorzystaniem klucza basowego, w różnych stylach muzycznych tj. rock, metal, pop, jazz, blues, funky, shuffle, reggae. Na tym poziomie dowiesz się, jak świadomie grać utwory w tych stylach, nawet jeżeli oryginalny utwór reprezentuje zupełnie inny styl muzyczny. Zdobędziesz także umiejętności pozwalające na wykonanie całego utworu na podstawie akordów lub opracowania go wyłącznie ze słuchu.

Celem kształcenia w ramach Pro Musica Professional jest przygotowanie Cię do pracy w zespołach muzycznych.

Skontaktuj się z nami

Od ponad 10 lat dbamy o rozwój artystyczny dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia w Szkole Pro Musica prowadzimy w oparciu o autorskie programy nauczania. Uczniowie Pro Musica co roku wygrywają konkursy i festiwale, a także są finalistami popularnych telewizyjnych talent show jak Mam Talen, X Factor, Must Be The Music.

Nauczyciele szkoły muzycznej Pro Musica to doświadczeni pedagodzy, koncertujący muzycy, tancerze i aktorzy, absolwenci prestiżowych uczelni w kraju i za granicą.

Jesteśmy partnerem Brytyjskiej Królewskiej Rady Szkół Muzycznych oraz Rockschool. Przygotujemy Cię do zdobycia Międzynarodowego Certyfikatu uznawanego w 80 krajach na całym świecie, równoważnego ze zdobyciem dyplomu szkoły muzycznej I i II stopnia.

W Pro Musica Rzeszów prowadzimy zajęcia:
nauka gry keyboardzie, fortepianie, gitarze elektrycznej klasycznej i basowej, flecie poprzecznym, perkusji, lekcje śpiewu solowego, wokalu rozrywkowego, śpiewu klasycznej i emisji głosu, zajęcia taneczne Show Dance oraz zajęcia teatralne.

 

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Szkołę Muzyki Rozrywkowej Pro Musica Justyna Szela-Adamska z siedzibą w (36-016) Chmielniku 245, w celu realizacji zadań edukacyjnych na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. aż do momentu wycofania zgody. Czytaj więcej>>

Jestem świadomy, że moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

 

Potwierdzam, że zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawie do ich sprostowania, usunięcia (prawo do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania, prawie do przenoszenia danych, prawie wniesienia sprzeciwu, prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. 

 

Informujemy, że Administratorem zbieranych danych osobowych jest Szkoła Muzyki Rozrywkowej Pro Musica Justyna Szela-Adamska z siedzibą w (36-016) Chmielniku 245, gdzie zbierane są i zabezpieczane dane. W sprawie przetwarzanych przez nas danych osobowych, może się Pani/Pan skontaktować z nami za pośrednictwem powołanego Inspektora ochrony danych, pisząc na adres: info@promusica.edu.pl.

 

Pełna treść Klauzuli Informacyjnej RODO

 

1 + 10 =