Emisja Głosu

W technice wokalnej nie da się niczego wymyślić. Można jedynie uporządkować, poprawić i udoskonalić to, czym dysponujemy, a przede wszystkim – nie dopuścić do  zniszczenia głosu. Najprościej mówiąc wspólnie podkreślimy wszystko to co dobre, a wady i niedociągnięcia usuniemy w niepamięć… Podczas zajęć emisji głosu poznasz zasady prawidłowego – przeponowego oddychania. Wykształcisz właściwy rezonans, będziesz doskonalić barwę, artykulację i dykcję. Emisja głosu to także możliwość zdobycia umiejętności i techniki wykonawczej poprzez ćwiczenia intonacyjne, ćwiczenia wyrównujące rejestry i poszerzające skalę, ćwiczenia różnicujące dynamikę i artykulację głosu. Jeżeli zaczynasz przygodę ze śpiewem, jesteś nauczycielem, posługujesz się głosem w swoim zawodzie – lekcje emisji głosu są dla Ciebie.

Cennik zajęć

Emisja głosu

Zajęcia indywidualne:
30 minut: 140 zł / miesiąc
45 minut: 180 zł / miesiąc

Zajęcia w duetach
45 minut: 120 zł / miesiąc

Piosenka dziecięca

Zajęcia indywidualne:
30 minut: 140 zł / miesiąc
45 minut: 180 zł / miesiąc

Zajęcia w duetach i tercetach
45 minut: 120 zł / miesiąc

Wokal jazzowy i rozrywkowy

Zajęcia indywidualne:
30 minut: 140 zł / miesiąc
45 minut: 180 zł / miesiąc

Zajęcia w duetach
45 minut: 120 zł / miesiąc

Śpiew klasyczny

Zajęcia indywidualne:
30 minut: 140 zł / miesiąc
45 minut: 180 zł / miesiąc

Wokal Jazzowy i Rozrywkowy

Jeżeli chcesz śpiewać, musisz swój głos najpierw dobrze poznać. Znajomość budowy narządu głosu i sposobu jego właściwego używania jest koniecznym warunkiem dla wszystkich, którzy chcą profesjonalnie się nim posługiwać. Dotyczy to głównie wokalistów, ale również – uczęszczających do naszej szkoły – aktorów, nauczycieli i innych osób, mówiących lub śpiewających zawodowo. Zniszczony instrument muzyczny można zastąpić innym, niestety – nie da się tego zrobić z głosem. Jego jakość, zdrowie i wytrzymałość zależy w dużej mierze od nas samych, od tego, jak będziemy o niego dbać i jak używać, aby pozostał w dobrej kondycji przez długie lata. Bo przecież chcemy się nim długo cieszyć…
W Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica masz możliwość uczestniczenia w zajęciach emisji głosu, lekcjach wokalu rozrywkowego i jazzowego oraz śpiewu klasycznego u najwyższej klasy pedagogów. Nasi nauczyciele ukończyli jedną z najlepszych w Polsce uczelni – Akademię Muzyczną w Katowicach.

Zajęcia śpiewu jazzowego i rozrywkowego to poza poprawną emisją głosu również:
-praca nad interpretacją utworów muzycznych, praca z mikrofonem, ćwiczenia melodyczne i harmoniczne, poprawiające słuch muzyczny
-możliwość poznania i wykorzystania skal jazzowych i bluesowych.

Wokal Dla Dzieci

Dla Twojego dziecka proponujemy natomiast lekcje piosenki. Na tego rodzaju zajęcia zapraszamy już od 8 roku życia. To doskonały czas do stopniowego i uważnego wprowadzania dziecka w świat muzyki, również wokalnej. Nasi uczniowie wykonują utwory dostosowane do ich wieku i możliwości głosowych.

Śpiew Klasyczny

Jeżeli natomiast interesuje Cie muzyka klasyczna i masz min. 14 lat możesz doskonalić się w kierunku śpiewu klasycznego. Podczas zajęć, których podstawą jest poprawna klasyczna emisja głosu, poznasz wiele ciekawych pieśni takich kompozytorów jak: Brahms, Schumann, Schubert, Moniuszko, a także arie starowłoskie, arie operowe i oratoryjne. Zyskasz możliwość wykorzystania w śpiewie wielu języków obcych i poznasz zasady ich użycia w śpiewie.

Dlaczego warto?

Tylko u nas zdobędziesz wykształcenie muzyczne potwierdzone Międzynarodowym Certyfikatem Rockschool i ABRSM.

U nas uczą wyłącznie sprawdzeni, aktywni muzycy, z bogatym doświadczeniem artystycznym i pełnym wykształceniem muzycznym. Program Twojej nauki dostosowujemy do Twoich potrzeb i stylu w jakim chcesz się specjalizować. Zdobędziesz doświadczenie sceniczne, poprzez Twój udział w cyklicznych koncertach, festiwalach i konkursach. Prowadzimy wypożyczalnię instrumentów muzycznych.

Każdy uczeń otrzymuje Certyfikat Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica na trzech poziomach Starter, Advanced i Professional.

Co nas wyróżnia?

Certyfikaty międzynarodowe

ABRSM i Rockschool w zasięgu ręki...
Przygotuj się z nami!

Wypożyczalnia

Nie posiadasz instrumentu?
Teraz to nie kłopot!

Poziomy nauczania

Jesteś ciekaw jak uczymy?
Poznaj nas z bliska...

Poznaj naszych prowadzących

Daniel Lipiec

wokal jazzowy / śpiew rozrywkowy / emisja głosu

„śpiewanie jest sztuką, która zobowiązuje wokalistę do posiadania konkretnego przekazu, do wyrażania emocji poprzez słowo w duecie z muzyką.”

Wokalista, Absolwent Jazzu i muzyki estradowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu.

Współpracował z zespołem Twoje Niebo z którym w 2012 roku obok Ewy Urygi, Andrzeja Lamperta i Janusza Szroma brał udział w nagrywaniu płyty „Twoje Niebo – Dzień Po Dniu”. Od 2012 roku współpracuje z klubem garnizonowym w Przemyślu.

Magdalena Skubisz

wokal jazzowy / śpiew rozrywkowy / emisja głosu

Magda Skubisz ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny), od 2009 roku jest pedagogiem w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica w Rzeszowie. Wśród jej uczniów jest kilkunastu absolwentów, kontynuujących naukę na wyższych uczelniach o profilu wokalnym, zwycięzców ogólnopolskich konkursów piosenki, a także uczestników popularnych talent-show, m.in. „Mam talent” (Sabina Kurek-Delikat) i „Voice of Poland” (Arkadiusz Kłusowski, Kamil Bijoś, Kacper Leśniewski, Daniel Lipiec, Sylwia Łyko).
Jako wokalistka koncertowała m.in. z Urszulą Dudziak. Obecnie, prowadzi liczne warsztaty wokalne na terenie całej Polski oraz współpracuje z aktorami „Teatru Maska” i „Teatru im. Wandy Siemaszkowej”. Jest również autorką opracowania wokalnego do koncertu muzyki żydowskiej „Hava Nagila Raysha”, spektaklu wielokrotnie prezentowanego na podkarpackich scenach oraz w krakowskim „Kijów Centrum”.
W roku 2012 Magda Skubisz otrzymała statuetkę Estrady Rzeszowskiej, m.in. za „wyznaczanie wysokich standardów w tworzeniu i promowaniu sztuki oraz wkład w rozwój kultury Województwa Podkarpackiego”. W roku 2014 została laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

 

Maciej Szela

śpiew klasyczny i rozrywkowy / emisja głosu / keyboard

Wokalista i pedagog, trener chóralny. Absolwent Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Animator kultury i autor wielu projektów muzycznych dla dzieci i młodzieży m. in.: „Muzyka wśród nas”, „Raz na ludowo”, „Muzyka i ja”, „Wyśpiewajmy sukces”. Obecnie prowadzi zajęcia z emisji głosu, śpiewu rozrywkowego i klasycznego oraz instrumentów klawiszowych w Szkole Pro Musica, a także warsztaty chóralne na Podkarpaciu.

Jerzy Czosnyka

zajęcia teatralne i dykcja

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Wrocławiu. Z sukcesami współpracował z teatrami we Wrocławiu, Rzeszowie i Słupsku. Reżyser i pedagog. Doskonale czuje się pracując z dziećmi i młodzieżą. Dla niego aktorstwo to przede wszystkim zabawa i niebywała przygoda.

Aktualności

Sukcesy rzeszowskiego zespołu Sweet Voices!

22 maja br. w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Konkurs Regionu Podkarpackiego organizowany w ramach programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. Był to szczególny dzień dla prowadzonego przez Justynę Szela-Adamską Zespołu Sweet...

czytaj dalej

Zobacz naszych uczniów w akcji

Skontaktuj się z nami

Zajęcia w Szkole Pro Musica prowadzimy w oparciu o autorskie programy nauczania skierowane do dzieci młodzieży i dorosłych. Już od ponad 8 lat pomagamy spełniać artystyczne marzenia naszych uczniów. Jesteśmy partnerem Brytyjskiej Królewskiej Rady Szkół Muzycznych oraz Rockschool. Przygotujemy Cię do zdobycia Międzynarodowego Certyfikatu uznawanego w 80 krajach na całym świecie, równoważnego ze zdobyciem dyplomu szkoły muzycznej I i II stopnia.

9 + 10 =