teatr i dykcja

Osoba, która ma kłopoty z mową jest bardzo szybko zauważana. Wady wymowy są zazwyczaj powodem kpin, uśmieszków, przedrzeźniania lub nadawania złośliwych przydomków. Z biegiem czasu dziecko coraz mocniej różni się od kolegów i koleżanek. W szkole źle wymawia poznane głoski, źle nazywa i zapisuje litery, a potem źle  je odczytuje. Przykre doświadczenia wytwarzają poczucie mniejszej wartości, skłaniają raczej do unikania mówienia, wywołują lęk przed wypowiadaniem się (logofobia).

Bezpłatne zajęcia teatralne!

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia aktorskie dla dzieci i młodzieży w Szkole Pro Musica. Lekcje odbywają się w godzinach od 16.00 do 19.00 w czterech grupach wiekowych. To doskonała okazja, żeby spróbować swoich sił, zacząć rozwijać swoje umiejętności aktorskie, a przy tym doskonale się bawić! To doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy chcą związać swą przyszłość ze sceną – zarówno aktorów jak i wokalistów. Harmonogram bezpłatnych lekcji dostępny jest poniżej.

Po zrealizowaniu pierwszej bezpłatnej lekcji nauka może być kontynuowana zgodnie z cennikiem zajęć w systemie cotygodniowych spotkań.

 

Cennik zajęć

Teatr i dykcja

45 minut: 120 zł / miesiąc
w grupach do 12 osób

Wyraźne mówienie pomaga w życiu codziennym.

Dla dzieci

Zajęcia teatralne z udziałem dzieci mają za zadanie uświadomienie i pokazanie jak ważna jest prawidłowa mowa. Niezbędne są więc ćwiczenia prawidłowego wymawiania samogłosek A O U oraz A E Y I, które odpowiadają za brzmienie i wyraźne artykułowanie wyrazów oraz zdań. Podczas każdych zajęć ćwiczona jest również wybrana spółgłoska. Ćwiczenia rozluźniające aparat wymowy są prowadzone w formie zabawy – naśladowanie przyrody, szczekanie, miałczenie, klekotanie co pozwala likwidować ściskanie szczęk, które powoduje niewyraźne mówienie.

Dla młodzieży i dorosłych

Zajęcia dla młodzieży oraz dorosłych to doskonała okazja by spełniać swoje marzenia. Proponowane podczas zajęć ćwiczenia, krótkie scenki i zadania aktorskie uczą jak odnaleźć się na scenie i na niej zaistnieć.

·  Mauczysz się mówić wiersze i prozę
·  Dowiesz się jak ciekawie opowiadać anegdoty
·  Przygotujesz spektakl lub własny monodram

Jeżeli rozważasz udział w popularnych talent show lub zdajesz na studia wokalne lub aktorskie pomożemy Ci osiągnąć sukces.

Dlaczego warto?

·  Zdobywamy doświadczenie sceniczne poprzez udział w koncertach i spektaklach
·  Będziemy obcować z literaturą i muzyką oraz razem zbudujemy nasz teatr wyobraźni
·  Utrwalamy orientację przestrzenną i świadomość własnego ciała
·  Podnosimy poczucie własnej wartości i pewności siebie na scenie i w codziennym życiu
·  Bezwiednie pokonujemy trudności w wymawianiu głosek
·  Wzbogacamy naszą wyobraźnię i postrzeganie
·  Łatwiej przyswajamy wiedzę i zmniejszamy ryzyko dysleksji

Co nas wyróżnia?

Certyfikaty międzynarodowe

ABRSM i Rockschool w zasięgu ręki...
Przygotuj się z nami!

Wypożyczalnia

Nie posiadasz instrumentu?
Teraz to nie kłopot!

Poziomy nauczania

Jesteś ciekaw jak uczymy?
Poznaj nas z bliska...

Poznaj naszych prowadzących

Jerzy Czosnyka

zajęcia teatralne i dykcja

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Wrocławiu. Z sukcesami współpracował z teatrami we Wrocławiu, Rzeszowie i Słupsku. Reżyser i pedagog. Doskonale czuje się pracując z dziećmi i młodzieżą. Dla niego aktorstwo to przede wszystkim zabawa i niebywała przygoda.

Daniel Lipiec

wokal jazzowy / śpiew rozrywkowy / emisja głosu

„śpiewanie jest sztuką, która zobowiązuje wokalistę do posiadania konkretnego przekazu, do wyrażania emocji poprzez słowo w duecie z muzyką.”

Wokalista, Absolwent Jazzu i muzyki estradowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu.

Współpracował z zespołem Twoje Niebo z którym w 2012 roku obok Ewy Urygi, Andrzeja Lamperta i Janusza Szroma brał udział w nagrywaniu płyty „Twoje Niebo – Dzień Po Dniu”. Od 2012 roku współpracuje z klubem garnizonowym w Przemyślu.

Magdalena Skubisz

wokal jazzowy / śpiew rozrywkowy / emisja głosu

Magda Skubisz ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny), od 2009 roku jest pedagogiem w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica w Rzeszowie. Wśród jej uczniów jest kilkunastu absolwentów, kontynuujących naukę na wyższych uczelniach o profilu wokalnym, zwycięzców ogólnopolskich konkursów piosenki, a także uczestników popularnych talent-show, m.in. „Mam talent” (Sabina Kurek-Delikat) i „Voice of Poland” (Arkadiusz Kłusowski, Kamil Bijoś, Kacper Leśniewski, Daniel Lipiec, Sylwia Łyko).
Jako wokalistka koncertowała m.in. z Urszulą Dudziak. Obecnie, prowadzi liczne warsztaty wokalne na terenie całej Polski oraz współpracuje z aktorami „Teatru Maska” i „Teatru im. Wandy Siemaszkowej”. Jest również autorką opracowania wokalnego do koncertu muzyki żydowskiej „Hava Nagila Raysha”, spektaklu wielokrotnie prezentowanego na podkarpackich scenach oraz w krakowskim „Kijów Centrum”.
W roku 2012 Magda Skubisz otrzymała statuetkę Estrady Rzeszowskiej, m.in. za „wyznaczanie wysokich standardów w tworzeniu i promowaniu sztuki oraz wkład w rozwój kultury Województwa Podkarpackiego”. W roku 2014 została laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Maciej Szela

śpiew klasyczny i rozrywkowy / emisja głosu / keyboard

Wokalista i pedagog, trener chóralny. Absolwent Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Animator kultury i autor wielu projektów muzycznych dla dzieci i młodzieży m. in.: „Muzyka wśród nas”, „Raz na ludowo”, „Muzyka i ja”, „Wyśpiewajmy sukces”. Obecnie prowadzi zajęcia z emisji głosu, śpiewu rozrywkowego i klasycznego oraz instrumentów klawiszowych w Szkole Pro Musica, a także warsztaty chóralne na Podkarpaciu.

Aktualności

Zobacz naszych uczniów w akcji

Skontaktuj się z nami

Zajęcia w Szkole Pro Musica prowadzimy w oparciu o autorskie programy nauczania skierowane do dzieci młodzieży i dorosłych. Już od ponad 8 lat pomagamy spełniać artystyczne marzenia naszych uczniów. Jesteśmy partnerem Brytyjskiej Królewskiej Rady Szkół Muzycznych oraz Rockschool. Przygotujemy Cię do zdobycia Międzynarodowego Certyfikatu uznawanego w 80 krajach na całym świecie, równoważnego ze zdobyciem dyplomu szkoły muzycznej I i II stopnia.

8 + 3 =