Teatr i Dykcja

Osoba, która ma kłopoty z mową jest bardzo szybko zauważana. Wady wymowy są zazwyczaj powodem kpin, uśmieszków, przedrzeźniania lub nadawania złośliwych przydomków. Z biegiem czasu dziecko coraz mocniej różni się od kolegów i koleżanek. W szkole źle wymawia poznane głoski, źle nazywa i zapisuje litery, a potem źle  je odczytuje. Przykre doświadczenia wytwarzają poczucie mniejszej wartości, skłaniają raczej do unikania mówienia, wywołują lęk przed wypowiadaniem się (logofobia).

Cennik zajęć

Teatr i dykcja

45 minut: 120 zł / miesiąc
w grupach do 12 osób

Wyraźne mówienie pomaga w życiu codziennym.

Dla dzieci

Zajęcia teatralne z udziałem dzieci mają za zadanie uświadomienie i pokazanie jak ważna jest prawidłowa mowa. Niezbędne są więc ćwiczenia prawidłowego wymawiania samogłosek A O U oraz A E Y I, które odpowiadają za brzmienie i wyraźne artykułowanie wyrazów oraz zdań. Podczas każdych zajęć ćwiczona jest również wybrana spółgłoska. Ćwiczenia rozluźniające aparat wymowy są prowadzone w formie zabawy – naśladowanie przyrody, szczekanie, miałczenie, klekotanie co pozwala likwidować ściskanie szczęk, które powoduje niewyraźne mówienie.

Dla młodzieży i dorosłych

Zajęcia dla młodzieży oraz dorosłych to doskonała okazja by spełniać swoje marzenia. Proponowane podczas zajęć ćwiczenia, krótkie scenki i zadania aktorskie uczą jak odnaleźć się na scenie i na niej zaistnieć.

·  Mauczysz się mówić wiersze i prozę
·  Dowiesz się jak ciekawie opowiadać anegdoty
·  Przygotujesz spektakl lub własny monodram

Jeżeli rozważasz udział w popularnych talent show lub zdajesz na studia wokalne lub aktorskie pomożemy Ci osiągnąć sukces.

Dlaczego warto?

·  Zdobywamy doświadczenie sceniczne poprzez udział w koncertach i spektaklach
·  Będziemy obcować z literaturą i muzyką oraz razem zbudujemy nasz teatr wyobraźni
·  Utrwalamy orientację przestrzenną i świadomość własnego ciała
·  Podnosimy poczucie własnej wartości i pewności siebie na scenie i w codziennym życiu
·  Bezwiednie pokonujemy trudności w wymawianiu głosek
·  Wzbogacamy naszą wyobraźnię i postrzeganie
·  Łatwiej przyswajamy wiedzę i zmniejszamy ryzyko dysleksji

Co nas wyróżnia?

Certyfikaty międzynarodowe

ABRSM i Rockschool w zasięgu ręki...
Przygotuj się z nami!

Wypożyczalnia

Nie posiadasz instrumentu?
Teraz to nie kłopot!

Poziomy nauczania

Jesteś ciekaw jak uczymy?
Poznaj nas z bliska...

Poznaj naszych prowadzących

Jerzy Czosnyka

zajęcia teatralne i dykcja

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Wrocławiu. Z sukcesami współpracował z teatrami we Wrocławiu, Rzeszowie i Słupsku. Reżyser i pedagog. Doskonale czuje się pracując z dziećmi i młodzieżą. Dla niego aktorstwo to przede wszystkim zabawa i niebywała przygoda.

Daniel Lipiec

wokal jazzowy / śpiew rozrywkowy / emisja głosu

„śpiewanie jest sztuką, która zobowiązuje wokalistę do posiadania konkretnego przekazu, do wyrażania emocji poprzez słowo w duecie z muzyką.”

Wokalista, Absolwent Jazzu i muzyki estradowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu.

Współpracował z zespołem Twoje Niebo z którym w 2012 roku obok Ewy Urygi, Andrzeja Lamperta i Janusza Szroma brał udział w nagrywaniu płyty „Twoje Niebo – Dzień Po Dniu”. Od 2012 roku współpracuje z klubem garnizonowym w Przemyślu.

Magdalena Skubisz

wokal jazzowy / śpiew rozrywkowy / emisja głosu

Magda Skubisz ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny), od 2009 roku jest pedagogiem w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica w Rzeszowie. Wśród jej uczniów jest kilkunastu absolwentów, kontynuujących naukę na wyższych uczelniach o profilu wokalnym, zwycięzców ogólnopolskich konkursów piosenki, a także uczestników popularnych talent-show, m.in. „Mam talent” (Sabina Kurek-Delikat) i „Voice of Poland” (Arkadiusz Kłusowski, Kamil Bijoś, Kacper Leśniewski, Daniel Lipiec, Sylwia Łyko).
Jako wokalistka koncertowała m.in. z Urszulą Dudziak. Obecnie, prowadzi liczne warsztaty wokalne na terenie całej Polski oraz współpracuje z aktorami „Teatru Maska” i „Teatru im. Wandy Siemaszkowej”. Jest również autorką opracowania wokalnego do koncertu muzyki żydowskiej „Hava Nagila Raysha”, spektaklu wielokrotnie prezentowanego na podkarpackich scenach oraz w krakowskim „Kijów Centrum”.
W roku 2012 Magda Skubisz otrzymała statuetkę Estrady Rzeszowskiej, m.in. za „wyznaczanie wysokich standardów w tworzeniu i promowaniu sztuki oraz wkład w rozwój kultury Województwa Podkarpackiego”. W roku 2014 została laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Maciej Szela

śpiew klasyczny i rozrywkowy / emisja głosu / keyboard

Wokalista i pedagog, trener chóralny. Absolwent Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Animator kultury i autor wielu projektów muzycznych dla dzieci i młodzieży m. in.: „Muzyka wśród nas”, „Raz na ludowo”, „Muzyka i ja”, „Wyśpiewajmy sukces”. Obecnie prowadzi zajęcia z emisji głosu, śpiewu rozrywkowego i klasycznego oraz instrumentów klawiszowych w Szkole Pro Musica, a także warsztaty chóralne na Podkarpaciu.

Aktualności

Sukcesy rzeszowskiego zespołu Sweet Voices!

22 maja br. w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Konkurs Regionu Podkarpackiego organizowany w ramach programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. Był to szczególny dzień dla prowadzonego przez Justynę Szela-Adamską Zespołu Sweet...

czytaj dalej

Zobacz naszych uczniów w akcji

Skontaktuj się z nami

Zajęcia w Szkole Pro Musica prowadzimy w oparciu o autorskie programy nauczania skierowane do dzieci młodzieży i dorosłych. Już od ponad 8 lat pomagamy spełniać artystyczne marzenia naszych uczniów. Jesteśmy partnerem Brytyjskiej Królewskiej Rady Szkół Muzycznych oraz Rockschool. Przygotujemy Cię do zdobycia Międzynarodowego Certyfikatu uznawanego w 80 krajach na całym świecie, równoważnego ze zdobyciem dyplomu szkoły muzycznej I i II stopnia.

7 + 15 =